30 let AUTO JAROV - Připravte se na jaro s AUTO JAROV - Více informací

Volkswagen Tiguan

Nový model Tiguan není jen dopravním prostředkem, který Vás doveze za dobrodružstvím, on sám je tím dobrodružstvím. 

Druhá generace modelu Tiguan využívá všechny přínosy modulární platformy MQB. To je patrné již na první pohled, protože nový Tiguan ihned zaujme svými nápadně sportovními proporcemi a podmanivým charismatem. Po nastoupení do neméně atraktivního interiéru si můžete užívat velkorysé nabídky prostoru ve všech směrech, mimořádného komfortu, bohaté výbavy a velmi kvalitních materiálů. Za zadními sedadly je k dispozici zavazadlový prostor o objemu 615 litrů, který lze sklopením zadních sedadel zvětšit až na 1655 litrů, což je o 145 litrů více než v případě předchůdce.

Hmotnost nového modelu Tiguan byla snížena o více než 50 kilogramů. K dispozici  je celkem 8 motorů TSI a TDI, jejichž hodnoty nejvyššího výkonu sahají od 85 kW (115 k) do 176 kW (240 k). Navzdory lepším výkonovým parametrům se podařilo snížit spotřebu paliva až o 24 % v porovnání s předchůdcem. Robustní konstrukce a výkonné pohonné ústrojí kromě toho umožňuje za nový Tiguan připojit přívěs o hmotnosti až 2 500 kg.

V porovnání s předchůdcem byla výrazně rozšířena a modernizována také komfortní a bezpečnostní výbava, která zahrnuje nejmodernější asistenční systémy. Součástí sériové výbavy je mimo jiné systém Front Assist s funkcí nouzového brzdění City a rozpoznáváním chodců, asistent pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist a automatická multikolizní brzda. Tiguan stanovuje nová měřítka také v oblastech informačních a zábavních systémů a konektivity. Služby Car-Net Guide & Inform založené na mobilním připojení k internetu nabízejí například automatické upozorňování na nehody, informace o aktuální dopravní situaci na projížděné trase, údaje o parkovacích místech a hlášení servisního stavu vozidla.

Můžete si také vybrat prodlouženou variantu vozu Tiguan - Tiguan Allspace. Rozvor se u tohoto modelu oproti výchozímu prodloužil o 109 mm na celkových 2 790 mm. Spolu s tím se prodloužila i délka vozidla, a to na 4 701 mm. Nový Tiguan Allspace toho má hodně co nabídnout - pozoruhodný zevnějšek, mnohostranné možnosti výbavy a působivý design světel. Designový koncept interiéru se vyznačuje přehledností, čistými liniemi a tvary a velkou flexibilitou při využití. Velkorysé prostorové poměry zajišťují nejenom spoustu místa pro nohy ve druhé řadě sedadel. Tigual Allspace může být na přání vybaven i třetí řadou sedadel (pro cestující s výškou postavy do 160 cm). Výhody interiéru si tak může užívat až sedm cestujících.