Navštivte náš nový digitální showroom Škoda v Kunraticích - Více informací

Volkswagen Golf

Nový VW Golf 8 si zamilujete od vytvoření Volkswagen ID a prvního přihlášení. Tato dokonalá klasika Vás pozná, podle Vašeho osobního jízdního profilu.  V osobním profilu můžete nastavit sedadla, osvětlení, teplotu i hlasitost Infotainmentu.  Individuální nastavení zobrazení si můžete nastavit pomocí Innovision Cockpit, který je tvořen velkým displejem Digital Cockpit s úhlopříčkou 25,4 cm a displejem navigačního systému Discover Pro s úhlopříčkou 25,4 cm. Na Digital Cockpitu můžete mít zobrazené klasické přístroje, jako jsou otáčkoměr, tachometr, počítadlo kilometrů společně s dalšími daty. Po celém displeji může být zobrazena například navigační mapa. K individualizaci navigačního systému pak lze využít i nastavení pozadí plochy, nebo umístění oblíbených funkcí na domovskou obrazovku. Nastavit lze i hlasové ovládání vozidla, pomocí kterého můžete řídit například funkce telefonu, rádia, klimatizace nebo navigačního systému. 

Hlasovým ovládáním ale vychytávky nekončí. Volkswagen myslel na bezpečnost a proto je nový Golf 8 vybavený Head-up Display. Čelní sklo se promění na projekční plochu, kde se zobrazuje aktuální rychlost, navigační systém a hlášení různých asistenčních systémů. Tento systém lze kdykoliv vypnout v případě jeho nepoužívání.

Mezi další volitelné systémy a užitečné asistenty patří Travel Assist.  Tento asistent může být využíván jak na dálnicích, tak i silnicích. Udržuje Váš vůz v jízdním pruhu, hlídá nastavenou rychlost a současně přitom bere v úvahu i odstup od vpředu jedoucích vozidel. V kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG pak systém zajistí i popojíždění vozidla v koloně.

Impozantní není pouze interiér, ale i dynamický exteriér. Opět dominuje protažená přední partie s úzkými světlomety LED-Matrix ve čtyřokém designu, které jsou vybaveny mimo jiné také regulací dálkových světel Dynamic Light Assist, který přizpůsobuje vyzařované světlo podmínkám na silnici. Chybět nemůže ani nová podoba loga VW, která zdobí jak přední, tak i zadní část vozu. V zadní partii stojí za zmínku ve středu nápis GOLF a nenápadné zakončení výfuku pod esteticky tvarovaným difuzorem.

 Varianty modelu

Golf Variant

Nový Volkswagen Golf variant to je více místa pro vaše příběhy. Stává se vám, že máte plné ruce a už nemáte třetí ruku, kterou byste otevřeli dveře zavazadlového prostoru? Díky volitelné funkci Easy Open však vám k otevření postačí pouze malý pohyb nohou pod zadním nárazníkem. K dispozici pak máte ohromný zavazadlový prostor s výškově nastavitelnou flexibilní podlahou, kde objem může být až 1 642 litrů.