Navštivte náš nový digitální showroom Škoda v Kunraticích - Více informací

Oprava autoskla

Chytří zákazníci dobře ví, že prasklina nemusí vždy nutně vést ke konvenční výměně celého autoskla, která vlivem lidského faktoru představuje pro vozidlo potenciální riziko poškození karoserie a netěsnosti. Navíc pojišťovna opravu praskliny ochotně zaplatí.

Pomocí kvalitních nástrojů se dá opravou praskliny do 2 hodin dosáhnout obnovení původní pevnosti a stability autoskla. Technologie, kterou při opravě používáme, je plně schválena  koncernem VW.  

Co je to vlastně oprava autoskla?

Oprava neboli scelení je alternativou k celkové demontáži a výměně autoskla. Konkrétně dochází k opravě praskliny pomocí odsátí vzduchu z dutiny praskliny a jeho nahrazení speciální látkou, která má index lomu světla stejný jako sklo. Opravou dojde k obnovení původní pevnosti a stability autoskla a zároveň k významnému zlepšení optických vlastností v místě původního poškození. 80% prasklin vzniklých od letícího kamene je technicky opravitelných za předpokladu, že prasklina nekončí v okraji skla.

Proč si nechat opravit prasklinu na čelním skle?

Důvodů, proč si mnozí nechávají opravit čelní sklo je několik:

Finanční:

  • Bez připojištění může být výměna autoskla velmi drahá záležitost
  • I s připojištěním nemusí limit pojistného plnění vždy pokrýt veškeré náklady na výměnu autoskla a klient pak musí doplatit zbytek do celkové fakturované - částky za realizovanou výměnu 
  • S původním originálním sklem má vozidlo větší prodejní hodnotu 
  • Prasklina ve stírané ploše dnes hrozí ztrátou až 5 bodů a pokutou do 10.000 Kč

Technické:

  • Riziko, že po výměně bude do vozidla zatékat nebo že při vyřezávání původního autoskla dojde k poškození karoserie či interiéru 
  • Opravou praskliny dojde k trvalému zamezení dalšího rozšiřování praskliny 
  • Obnova bezpečnostní funkce v místě, kde se airbag spolujezdce při aktivaci opírá o čelní sklo  
  • K vyřízení pojistné události ze zákonného pojištění požadujeme předložit stejné dokumenty jako při samotné výměně.