Navštivte náš nový digitální showroom Škoda v Kunraticích - Více informací

Audi Q5

Nové Audi Q5 Vás nadchne novým, sportovně laděným designovým jazykem, zatímco za volantem Vás bude inspirovat jeho dynamika umocněná pohonem všech kol quattro.
O velkém sebevědomí vypovídá plastická příď s vysokými bočními otvory přívodů vzduchu, které svírají plochou a širokou osmiúhelníkovou masku chladiče s mřížkou, opticky tím vytváří vertikální žebra. Dynamický vzhled je završen lichoběžníkovými koncovkami výfuku, difuzorem lemovaným dekorativní lištou a chromovým pásem protínajícím pod koncovými světly záď po celé její šíři.
Rozdělení koncových OLED světel na malé, individuálně ovladatelné segmenty s trojrozměrným uspořádáním vytváří nové působivé světelné animace. Vybírat můžete ze tří různých světelných podpisů, díky tomu dostává vůz větší osobitost. Světelný podpis koncových světel se mění i v závislosti na zvoleném jízdním režimu. Mezi další výhody OLED digitálních koncových světel je funkce upozorňující na přiblížení: pokud je vzdálenost jiného vozu nebo jiného účastníka silničního provozu) kratší dvou metrů od zadní části vozu, Audi Q5 automaticky aktivuje všechny segmenty OLED světel, světelná plocha se zvětší a vůz na sebe více upozorní.
Nové Audi Q5 inspiruje spontánní a dynamickou akcelerací i hbitými reakcemi. Tyto vlastnosti jsou umocněny variabilním pohonem quattro, v rámci něhož dochází k rozdělování točivého momentu podle potřeby na jednotlivá kola. Systém je opatřen funkcí mechanického zámku, která okamžitým rozdělováním hnacího momentu mezi přední a zadní nápravu přispívá k velmi dobré jízdní dynamice. Výška podvozku a tlumení vozu jsou regulovány elektronicky řízeným vzduchovým odpružením s plynule se přizpůsobujícím tlumicím systémem.
Díky mimořádné kombinaci velikosti, výkonu a funkčnosti lze nové Audi Q5 charakterizovat jako prémiové SUV stvořené pro každý den.
Interiéru vozu nabízí dostatek místa pro pohodlnou jízdu až pěti osob. Vysoká jízdní pozice pak zajišťuje vynikající výhled z vozu. Příjemnému cestování zajišťují rozmanité funkce sedadel, jejichž součástí může být i masážní funkce.
V Audi Q5 je spojení se světem samozřejmostí. Prostřednictvím on-line bodů zájmu si můžete v navigaci najít čerpací stanice, parkovací garáže v okolí, apod. On-line dopravní informace plus Vám díky vysoce podrobným informacím o dopravních podmínkách (včetně údajů o dopravních zácpách a omezeních) v reálném čase pomohou najít nejrychlejší cestu do cíle.

Varianty modelu

Q5 Sportback

Audi Q5 Sportback nabízí harmonickou souhru silného výkonu SUV a mimořádné praktičnosti pro každodenní využití. Design Audi Q5 Sportback zapůsobí svým dynamickým a sebevědomým charismatem. Speciální prvek je široká, pozvolna klesající záď, která vytváří střešní linii ve tvaru kupé, což umocňuje aerodynamický vzhled vozu. Dynamický charakter vozu je završen difuzorem s výrazným, členitě tvarovaným lemováním, chromovanou lištou přetínající záď vozu po celé její šíři a sportovním střešním spoilerem. Dostupný je také paket S line pro exteriér. Bezkonkurenční sebevědomí Audi Q5 Sportback zajišťuje příď s masivními otvory pro přívod vzduchu a širokou jednodílnou maskou chladiče s mřížkou se vzorem medové plástve.

SQ5

SQ5 sebevědomě dosáhne svých cílů, hravě zvládne životní výzvy a klade důraz na výbavové faktory v provedení „S“. Vozidlo ve standardní výbavě přináší výkonný vznětový motor 3.0 litrů V6 TDI s turbopřeplňováním a pohonem na všechna čtyři kola quattro. Mimořádný výkon se odráží i na sportovním vzhledu Audi SQ5. Dynamický vzhled přídi vozu je zdůrazněn jednodílnou maskou chladiče Singleframe s mřížkou v medové plástve s hliníkovými segmenty. Kabina vozu nabídne komfortní interiér, který zajistí pohodlné cestování všem pěti cestujícím.

SQ5 Sportback

Sportovní SUV, které má v sobě charakter, sílu a dynamiku, se navíc chlubí siluetou kupé. Mezi jeho přednosti patří progresivní design a za sportovním výkonem stojí motor V6 TDI s pohonem všech kol quattro. Sportovní eleganci podtrhuje střešní spoiler v provedení „S“ spolu s dvěma dvojitými chromovanými oválnými koncovkami výfuku. Za zmínku stojí i kapacita zavazadlového prostoru, která se pohybuje v rozmezí od 500 do 1470 litrů, díky flexibilním zadním sedadlům. Uvnitř Vás okouzlí standardně dodávaným dekorativním obložením z matného kartáčovaného hliníku. Na přání lze dovybavit vůz SQ5 paketem S line.