Navštivte náš nový digitální showroom Škoda v Kunraticích - Více informací

Volkswagen Užitkové vozy Crafter

Nový Crafter nabízí řešení přepravy s nejvyšší hospodárností zcela podle Vašich představ, a proto byl tento vůz vyvíjen s ohledem na potřeby a požadavky rozmanitých skupin uživatelů. Díky tomu nabídne nejlepší hodnoty ve své třídě ve více než šesti oblastech. 

Nový Crafter dosahuje se svými nově vyvinutými motory EU 6 v kombinaci se zcela novým vnějším designem nejnižších hodnot spotřeby paliva a emisí ve své třídě. Mimořádně spolehlivé motory, které jsou vhodné jak pro provoz na krátké vzdálenosti, tak i pro dálkovou dopravu, minimalizují riziko vzniku prostojů kvůli poruchám. Speciálně vyvinutý motor 2.0 TDI "EA288 Nutz" bude nabízen ve čtyřech různých výkonových stupních. K dispozici tedy budou verze s výkonem 75 kW (102 k), 90 kW (122 k) a 103 kW (140 k) nebo verze TDI BiTurbo s výkonem 130 kW (177 k). V závislosti na variantě jsou motory nabízeny s pohonem předních, zadních nebo všech kol 4MOTION. U všech druhů pohonu je na výběr mezi mechanickou a automatickou převodovkou.

V závislosti na modelu jsou na výběr až tři délky karoserie. K tomu je nutné připočítat ještě až tři různé výšky střechy u verzí s uzavřenou karoserií. Můžete si tak  podle svých potřeb nakonfigurovat své nové vozidlo Crafter zcela individuálně podle konkrétních požadavků.

Nový Crafter stanovuje zcela nová měřítka v oblasti asistenčních systémů v segmentu velkých lehkých užitkových vozů. Nový Crafter nabízí díky elektromechanickému posilovači řízení, který poprvé nalézá uplatnění v této třídě, mimořádně velký počet aktivních asistenčních systémů, mezi něž patří například ESP se stabilizací přívěsu, adaptivní tempomat ACC s automatickým udržováním bezpečného odstupu od vpředu jedoucího vozidla, multikolizní brzda, na přání dodávaný asistent pro jízdu v bočním větru, asistent pro manévrování s přívěsem a mnoho dalších funkcí. Také z hlediska bezpečnostních systémů je kromě čelních, bočních a hlavových airbagů pro řidiče a spolujezdce vpředu k dispozici rozsáhlá nabídka dalších výstražných systémů: zadní kamera, parkovací senzory a asistent pro vyjíždění z parkovacího místa(Rear Traffic Alert). Světlomety LED, funkce odbočovacích světel a asistent dálkových světlometů zajišťují ještě lepší viditelnost při jízdě za tmy.