Volkswagen Užitkové vozy e-Crafter

Celý svět řeší znečištění životního prostředí a i díky tomu se zvýšily požadavky měst na emisní hodnoty u aut. Do spousty velkoměst se se starým autem, které neprojdou řádnou kontrolou, nedostanete. Díky těmto rostoucím požadavkům přišel Volkswagen s novým modelem, který je ideální pro přepravu zboží v městském prostředí. Díky modelu e-Crafter mají doručovatelé možnost pořídit si první čistě elektrický automobil.

Dojezd při plném nabití baterie je 173km, Lithium-lon baterii lze nabít na 80% kapacity za 45 minut, elektro motor s maximálním výkonem 100kW klade malé nároky na údržbu a je velmi tichý. Maximální rychlost je 90km/h a kombinovaná spotřeba činí cca 21,5kWh /100km.

Rozměry nákladového prostoru jsou 3 201mm x 1 832mm x 1 861mm, objem nákladového prostoru až 10,7m3, vysoká užitečná hmotnost až 1,7t. 

e-Crafter má v sobě zabudovaný navigační systém „Discover Media“. Ten je opatřen dotykovým TFT displejem s uhlopříčkou 20,8cm (8 palců), hudebním CD přehrávačem, který podporuje formáty mp3 a WMA, čtyřmi reproduktory, dvěma sloty na SD karty, USB portem a rozhraním AUX-IN v přihrádce palubní desky, protokolem bluetooth pro připojení mobilního telefonu a dvojitým tunerem s fázovou diverzitou. Výkon je 4 x 20 W. K výbavě „Discover Media“ patří SD karta, kde jsou nahrané navigační mapy, které si můžete v rámci Evropy bezplatně aktualizovat skrze aplikaci Volkswagen MapCare.

Ridiči mají k dispozici také palubní počítač, díky kterému máte přístup ke všem důležitým údajům o vozu, jako je například: průměrná spotřeba energie, stav baterie, dojezdová vzdálenost, venkovní teplota nebo aktuální čas.

Toto ekologicky šetrné vozidlo je vybaveno mnohými bezpečnostními prvky: parkpilot s aktivní ochranou boků vozidla, asistent pro rozjez do kopce, systém kontroly odstupu „Front Assist“ s funkcí nouzového brždění City Brake, asistent pro kompenzaci bočního větru, asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu „Lane Assist“, regulace dálkových světel „Light Assist“, mlhové světlomety s přisvěcováním do zatáčky a tempomat.

Nákladový prostor je plný vychytávek a úchytů pro snazší přepravu nákladu, boční stěny obsahují mnoho šestihranných otvorů pro matice M6, které pomáhají snadnější montáž regálového systému.

Podobně jako model e-golf se i e-Crafter dobíjí více způsoby. Doporučené řešení nabíjení je tzv. Wallbox, který je umístěn v areálu AUTO JAROV třikrát, kdy se doba nabíjení zkrátí na 5 hodin 20 minut a další možností je dobití ve veřejných nabíjecích stanicích stejnosměrným proudem, kde k nabití na 80% kapacity baterie dojde již za pouhých 45 minut. Všechny potřebné nabíjecí kabely jsou s vozem dodávány sériově.