Navštivte náš nový digitální showroom Škoda v Kunraticích - Více informací

Nejčastější dotazy

1

Jaký je rozdíl mezi uzavřenou a otevřenou kalkulací?

Operativní leasing formou uzavřené kalkulace Vám zajišťuje neměnný měsíční poplatek po celou dobu trvání smlouvy. Předem máte vykalkulované náklady na servis, počet pneumatik a další položky. Veškerá rizika spojená s financováním, využíváním a zůstatkovou cenou vozu po skončení pronájmu nese pronajímatel. Oproti tomu princip otevřené kalkulace spočívá v konečném zúčtování nákladů a skutečné částky za prodej vozu po skončení, a následném vyrovnání.

2

Po roce využívání operativního leasingu jsem zjistil, že mám vyšší nájezd kilometrů, než je stanoveno ve smlouvě. Budu muset zaplatit po skončení operativního leasingu nějaké sankce za přejeté kilometry?

V případě, že během prvního období využívané smlouvy zjistíte u daného vozu zvýšený průměrný nájezd kilometrů, doporučujeme kontaktovat konzultanta Auto Jarov a využít možnost rekalkulace nabídky. Pokud této možnosti nevyužijete, bude po skončení nájmu účtovaná sazba dle typu vozu za každý nadlimitní km. Údaje o ceně nadlimitních km Vašeho vozu naleznete na smlouvě o operativním leasingu.

3

Potřebuji vůz pro nového zaměstnance ve zkušební lhůtě. Mohu si pronajmout vůz jen na 3 měsíce?

V případě, že máte nového zaměstnance, který musí být mobilní i ve zkušební lhůtě, doporučujeme využít krátkodobý pronájem vozů. Tato služba není fixovaná na minimální dobu 1 roku, využít ji lze po dobu od 1dne do max. 12 měsíců.

4

Jaká je maximální délka smlouvy na operativní leasing vozů?

Ze zkušenosti víme, že nejvhodnější délka smlouvy pro operativní leasing je 24 až 60 měsíců. Dle individuální dohody jsme schopni kalkulovat operativní leasing i na dobu 5ti let, je ovšem zapotřebí vzít v potaz předpokládaný počet ujetých km za dobu platnosti smlouvy. V daném případě doporučujeme kontaktovat naše konzultanty a vše s nimi projednat.

5

Jak je řešena sezónní výměna pneumatik a servis?

Při podpisu smlouvy o operativním leasingu vozu, obdržíte telefonní kontakt na konzultanta AUTO JAROV, který Vám bude k dispozici po celou dobu pronájmu. V případě, že Vás informační panel vozu upozorní na nutnost návštěvy servisu, nebo je vhodný čas pro výměnu sezonních pneu, zkontaktujete svého konzultanta a on zajistí termín servisu, zapůjčení náhradního vozu či pick-up servis.

6

Musím využívat operativní leasing s full servisem?

Operativní leasing vozů lze využívat i bez doplňkových služeb. Hlavní výhody operativního leasingu však spočívají právě v úsporách při využívání doplňujících služeb, jako jsou servis, pneu apod. Díky operativnímu leasingu s full servisem nemusíte vyčleňovat ve své společnosti pracovní pozici, která by zajišťovala všechny tyto služby a jejich administrativu.

7

Jak je to s daňovým zvýhodněním operativního leasingu?

Vozidlo poskytované operativním leasingem má fixně stanoven měsíční poplatek, který lze plně uplatnit do nákladů v odpočtových položkách DPH. Operativní leasing se účtuje jako jakákoliv jiná služba v celé výši splátek po sjednanou dobu pronájmu. 
Oproti tomu finanční leasing, musí společnost reportující dle mezinárodních účetních standardů IFRS zahrnout v rozvaze, čímž se zhoršují finanční ukazatele dané firmy. 

V případě přímého nákupu vozu musíte nejen mít dostatečnou finanční rezervu, ale také jej zahrnout do majetku a odepisovat minimálně 4 roky. Zahrnutí této položky do rozvahy vede ke zhoršení finančních ukazatelů (např. zisk/aktiva) společnosti.