30 let AUTO JAROV - Extra nabídka s extra úrokem 3,99 % - Více informací

Audi e-tron GT

Na podzim roku 2018 představila Audi na Losangeleském autosalonu novou ikonu značky Audi - čtyřdveřové koncepční kupé Audi e-tron GT jasně nastínilo, kam bude směřovat expanze rodiny plně elektrických vozů e-tron. Produkční model bude představen v prvním čtvrtletí roku 2021.
Design klasických vozů typu "gran turismo" je charakteristický plochým profilem, širokými proporcemi a dlouhým rozvorem kol. Tyto vlastnosti se promítají i do koncepčního vozu Audi e-tron GT concept, který je hmotnostně lehčí díky kombinaci střechy z karbonového kompozitu a celé řady lehkých hliníkových dílů karoserie s nosnými prvky vyrobenými z vysokopevnostní oceli.
Mírně klesající střešní linie směrem dozadu vůz elegantně protahuje, čímž vozu propůjčuje typický "sportbackový" profil značky.
Nepřehlédnutelná jsou také kola s pěti dvojitými paprsky v provedení. Při osazení pneumatikami o rozměrech 285/30 získají 22" disky na ještě větší přitažlivosti.
Audi e-tron GT concept se svou čtyřdveřovou karoserií nabízí vysokou úroveň praktičnosti, ale také nejvyšší kvalitu zpracování. Uspořádání všech ovládacích prvků je orientováno na řidiče. Místo řidiče je ohraničeno středovou konzolou, velkoplošným dotykovým displejem, linií horní části obložení dveří a lemováním přístrojové desky, díky čemuž má řidič pohodlně k dispozici ergonomicky dokonale uspořádané ovládací prvky a infotainment systém. Středová konzola a do prostoru vyčnívající panel přístrojové desky vyvolávají dojem, že se vznášejí.
Sportovní sedadla jsou inspirovaná motoristickým sportem a poskytují optimální jízdní oporu všem cestujícím.
Audi e-tron GT je zkrátka vůz, do něhož automobilka Audi vložila veškerou svou vášeň pro kvalitu, design a vyspělou techniku.