Navštivte náš nový digitální showroom Škoda v Kunraticích - Více informací

Audi e-tron GT

Na podzim roku 2018 představila Audi na Losangeleském autosalonu novou ikonu značky Audi - čtyřdveřové koncepční kupé Audi e-tron GT jasně nastínilo, kam bude směřovat expanze rodiny plně elektrických vozů e-tron. Produkční model bude představen v prvním čtvrtletí roku 2021.
Design klasických vozů typu "gran turismo" je charakteristický plochým profilem, širokými proporcemi a dlouhým rozvorem kol. Tyto vlastnosti se promítají i do koncepčního vozu Audi e-tron GT concept, který je hmotnostně lehčí díky kombinaci střechy z karbonového kompozitu a celé řady lehkých hliníkových dílů karoserie s nosnými prvky vyrobenými z vysokopevnostní oceli.
Mírně klesající střešní linie směrem dozadu vůz elegantně protahuje, čímž vozu propůjčuje typický "sportbackový" profil značky.
Nepřehlédnutelná jsou také kola s pěti dvojitými paprsky v provedení. Při osazení pneumatikami o rozměrech 285/30 získají 22" disky na ještě větší přitažlivosti.
Audi e-tron GT concept se svou čtyřdveřovou karoserií nabízí vysokou úroveň praktičnosti, ale také nejvyšší kvalitu zpracování. Uspořádání všech ovládacích prvků je orientováno na řidiče. Místo řidiče je ohraničeno středovou konzolou, velkoplošným dotykovým displejem, linií horní části obložení dveří a lemováním přístrojové desky, díky čemuž má řidič pohodlně k dispozici ergonomicky dokonale uspořádané ovládací prvky a infotainment systém. Středová konzola a do prostoru vyčnívající panel přístrojové desky vyvolávají dojem, že se vznášejí.
Sportovní sedadla jsou inspirovaná motoristickým sportem a poskytují optimální jízdní oporu všem cestujícím.
Audi e-tron GT je zkrátka vůz, do něhož automobilka Audi vložila veškerou svou vášeň pro kvalitu, design a vyspělou techniku.

Varianty modelu

RS e-tron GT

Vytvořte si Audi e-tron GT podle svých představ prostřednictvím své vlastní kombinace odstínu karoserie a designu disků kol. Požadavky na vytvoření nového typu automobilu se odráží také v puristickém designu inspirovaném aerodynamickým výkonem. Další impulz představuje progresivní luxus silně působící na emoce, díky němuž nabývá jízdní zážitek na ještě větší intenzitě. Poznávací znak: logo RS. RS designový paket v červeném provedení zvýrazňuje určité části interiéru prostřednictvím kontrastních prvků a prošívání v expresivní červené barvě. RS designový paket v šedém provedení oproti tomu podtrhuje výraznou eleganci a progresivní design interiéru prostřednictvím vysoce kvalitních materiálů a kontrastního prošití v ocelově šedém odstínu. 800voltový lithium-iontový akumulátor integrovaný přímo v podvozku nabízí mimořádně vysoký výkon, a to jak při nabíjení, tak při pohánění vozu. V kombinaci s rekuperačním systémem byl pomocí metodiky WLTP stanoven dojezd vozu až 472 km.