Navštivte náš nový digitální showroom Škoda v Kunraticích - Více informací

Audi Q4 e-tron

Na Ženevském autosalonu 2019 představila Audi další ukázku automobilu s čistě elektrickým pohonem: koncepční vůz Audi Q4 e-tron.

Pohon Audi Q4 e-tron je zajišťován dvěma elektromotory o maximálním výkonu 225 kW, přičemž je hnací síla přenášena na silnici prostřednictvím pohonu quattro. Vynikající trakce zajišťuje zrychlení z 0 na 100 km/h během pouhých 6,3 sekund. V akceleraci pokračuje dále až do elektronicky omezené maximální rychlosti 180 km/h. Skoro celou oblast pod podlahou zabírá mezi přední a zadní nápravou velkoformátová soustava akumulátorů o kapacitě 82 kWh. Maximální dojezd vozu WLTP přesahuje 450 km, což nastavuje nový standard pro danou třídu. Konstrukce koncepčního vozu Audi Q4 e-tron vychází z modulární platformy MEB pro elektromobily. Modulární elektrifikovaná platforma nabízí široké škálu variant pohonu a výkonových úrovní.

Audi Q4 e-tron concept představuje dech beroucí elektrické vozidlo, které zaujme sportovním profilem, širokými proporcemi a plochou zadní linií. Mezi další výrazné prvky patří podsvícené kruhy Audi a virtuální vnější zpětná zrcátka. Jedná se o vůz, z jehož vzhledu vyzařují síla i elegance.
Pro Audi Q4 e-tron je jednou z nejvyšších priorit udržitelnost. Neomezuje se pouze na elektrický pohon, povrch podlahy je vyroben z recyklovaných materiálů, místo chromovaných dekorativních rámečků najdete povrchy opatřené několika vrstvami vysoce kvalitního laku. Čtyři sedadla s integrovanými opěrkami hlavy jsou čalouněna na dotek příjemnou Alcantarou, která je zpracována v kvalitě ruční výroby. O kvalitě svědčí mimo jiné také dvojité prošití silnou přízí.  

Za volantem se nachází přístrojová deska Audi Virtual Cockpit zobrazující informace o jízdě, úroveň nabití akumulátoru a navigační data. Novinkou je velkoformátový head-up displej s funkcí rozšířené reality, která dokáže přímo na silnici promítat důležité informace, jako jsou například šipky upozorňující na odbočení.

Velkoformátový head-up displej s funkcí rozšířené reality je novinkou, ta dokáže na silnici promítat důležité informace, jako jsou odbočující šipky.

Koncepční vůz Q4 e-tron snadno identifikujete díky jednodílné masce chladiče Singleframe jako model Audi. Na druhý pohled pak lehce rozpoznáte, že se jedná o model Audi s pohonem e-tron: stejně jako první sériově vyráběný plně elektrický model Audi je i Audi Q4 e-tron Audi namísto klasické mřížky masky chladiče opatřeno strukturovaným uzavřeným krytem zasazeným v téměř svislém osmiúhelníkovém rámu.

Dalším charakteristickým prvkem značky Audi jsou výrazně modelované lemy blatníků všech čtyř kol, které se již staly klasickým designovým prvkem Audi. V případě Audi Q4 e-tron se jedná o důrazně organické plochy, které ladně navazují na okolní křivky a zboku propůjčují vozu charakteristický vzhled k zádi.
V zadní části Audi Q4 e-tron concept na první pohled zaujme široký světelný pás, který vzájemně spojuje koncová světla se světelným podpisem e-tron. Jedná se o další typický prvek řady.
Důležité je také zmínit barvu vozu a modrý odstínu "Solar Sky", jehož vzhled se mění v závislosti na úhlu a intenzitě dopadajícího světla. Tato barva, která byla vyvinuta speciálně pro Audi Q4 e-tron concept, se vyrábí ekologicky, přičemž účinně odráží krátkovlnnou část slunečního světla a je uzavřena pro infračervené spektrum. Díky tomu dochází k menšímu zahřívání povrchu karoserie a následně také interiéru.

Varianty modelu

Q4 Sportback e-tron

Audi Q4 Sportback e-tron - elektrické a současně i sportovní s čistými designovými liniemi, které nastiňují charakteristický tvar pro budou elektrická vozidla. Interiér na vás silně zapůsobí technologickými inovacemi, sportovním charakterem a funkčností. 

Sportovní charakter vozu umocňuje střešní spoiler v kombinaci s impozantním difuzorem s vodorovnými příčkami a osvětleným logem e-tron, který je zasazen v zadním nárazníku.