Otázky a odpovědi

Téměř každý zná operativní leasing pro firmy, ale produkt pro soukromé osoby ještě není příliš známý. Určitě Vás napadne několik otázek, my Vám nyní přinášíme odpovědi na nejčastější otázky. V případě, že zde nenaleznete odpověď na Vaši otázku, tak nás kontaktujte a my Vám odpovíme na vše, co budete potřebovat.

Ano, sdělte nám tento požadavek při sjednávání smlouvy. Prodejce Vám sdělí orientační cenu.
První splátka se hradí vždy při uzavření smlouvy a následující splátky mají splatnost vždy k 1. dni následujícího měsíce. Pokud tedy uzavřete smlouvu k 30. dni v měsíci, následující splátku musíte uhradit již následující den, respektive za dva dny. Splátkový kalendář dostanete při uzavření smlouvy.
Za placení pokut je odpovědný vždy nájemce vozu.
Na garanční servis budete jezdit přímo k nám do autoservisu nebo pneuservisu.
Ano, kilometry se sčítají. Pokud je smlouva na 2 roky, můžete tedy najet celkem 40 tisíc kilometrů. Za kilometry navíc nad tento uvedený rámec uhradíte po ukončení smlouvy​ poplatek, který budete mít předem domluvený ve smlouvě.
Jedná se o předčasné ukončení smlouvy a Volkswagen Financial Services s Vámi provede finanční vyrovnání. V případě, že nejste schopni splácet, máte možnost vůz případně převést na třetí osobu.
Ihned tuto událost musíte nahlásit telefonem nebo e-mailem Volkswagen Financial Services a pojišťovně. Do vyřešení celého případu je smlouva aktivní a platná. Ukončení smlouvy proběhne na základě potvrzení o odložení případu vydaným Policií ČR nebo jinými orgány, po kterém proběhne vyrovnání s pojišťovnou a dojde k finančnímu vyrovnání mezi Volkswagen Financial Services a klientem. Klient hradí zvolenou spoluúčast z ceny automobilu a také případný rozdíl z finančního vyrovnání. Toto platí, pokud vůz nebyl nalezen a vám vrácen.
Vždy kontaktujte Volkswagen Financial Services a pojišťovnu. V případě Vámi zaviněné nehody Vám pojišťovna poskytne bezplatně náhradní vůz na dobu 3 dnů, v případě nezaviněné nehody platí viník zapůjčení náhradního vozu na dobu max. 30 dní.