Audi Q8 concept

Audi představila na mezinárodním autosalonu NAIAS 2017 v Detroitu studii Audi Q8 concept, která je vzorem pro sériový model, který Audi uvede na trh již v roce 2018.

Výrobce prémiových vozů tím zakládá nový segment ve vyšší třídě, v němž nabídne elegantní alternativu robustního vzhledu klasického vozidla kategorie SUV.

Zdrojem hnací síly je výkonná a zároveň hospodárná hybridní soustava s možností vnějšího nabíjení o celkovém výkonu 330 kW a maximálním točivém momentu 700 N.m.

Audi Q8 concept je s vnější délkou 5,02 metru nepřehlédnutelným vozem. Třímetrový rozvor zajišťuje velkorysý prostor pro cestující i zavazadla.

Nízké, klínovité světlomety studie Audi Q8 concept jsou progresivně integrovány do karoserie a stylisticky propojeny se sousedními otvory pro přívod vzduchu.
Zavazadlový prostor má objem 630 litrů.

Vůz využívá v oblasti pohonu a podvozku technická řešení, která se již sériově vyrábějí. Hybridní poháněcí ústrojí s možností vnějšího nabíjení kombinuje sportovní výkony s vysokou hospodárností. Roli spalovacího motoru plní jednotka 3.0 TFSI, která poskytuje nejvyšší výkon 245 kW (333 k) a maximální točivý moment 500 N.m.  Elektromotor dosahuje nejvyššího výkonu 100 kW a točivého momentu 330 N.m. Elektromotor je společně s odpojovací spojkou integrován do osmistupňové samočinné převodovky tiptronic. Hybridní systém nabízí celkový nejvyšší výkon 330 kW a maximální točivý moment 700 N.m. Audi Q8 concept tak zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,4 sekundy a může pokračovat v akceleraci až k nejvyšší rychlosti 250 km/h. 

Pro více informací neváhejte kontaktovat náš prodejní tým ZDE.